logo
close

Jesus Christ Superstar 31. 8. 2012

Jesus Christ Superstar 31. 8. 2012

Jesus Christ Superstar - Open Air muzikál

Termín:  31. 8. 2012 od 20:30
Místo konání: Zámek Lednice
Organizátor: Městské divadlo Brno
Charekteristika: Rockový muzikál, vstupenky zakoupíte v síti TicketArt

Ceny vstupenek:
I. kategorie - 699 Kč
II. kategorie - 599 Kč
III. kategorie - 499 Kč
ZTP, ZTP/P - 50 Kč

VIP - 1 990 Kč - zahrnuje místa v prvních řadách se zaručeně nejlepším výhledem, pohodlné židle, raut v Loveckém salonku zámku Lednice, možnost potkání se s hvězdami po představení a pláštěnku v případě deště.

V hlavních rolích uvidíte:
Ježíš - Dušan Vitázek - držitel ceny Thálie
Jidáš - Petr Gazdík - držitel ceny Thálie
Máří Magdaléna – Ivana Vaňková
Herodes - Zdeněk Junák

Současný britský autor Andrew Lloyd Webber, označovaný za „krále muzikálu“, je jediným světovým autorem, jemuž se na Broadwayi hrály tři muzikály současně. Jeden z těch nejslavnějších, jímž pokračoval v tradici rockových oper, je bezpochyby Jesus Christ Superstar z roku 1971.

Příběh vychází z Nového zákona a zpracovává posledních sedm dní života Ježíše Krista z pohledu toho, kdo jej nakonec zradil – Jidáše Iškariotského. Je postaven na stěžejních momentech Ježíšových posledních dní, jako je příjezd do Jeruzaléma, vyhnání překupníků z chrámu, poslední večeře, Jidášova zrada v Gethsemanské zahradě, stejně jako soud Piláta, Heroda, bičování a následné ukřižování.

Jesus Christ Superstar se dočkal obrovského úspěchu – jen při svém prvním londýnském uvedení se dočkal více než 3350 repríz a dodnes patří k těm nejhranějším Webberovým dílům vedle Fantóma opery, Cats a Evity.

Představení se bude odehrávat na louce v zadní části zámku vedle Zámecké jízdárny. Začátek představení je ve 20:30, vstup do prostor Lednicko - valtického areálu vyhrazených pro divadelní představení je uvolněn již od 19 hod. Před zahájením představení a o přestávce bude k dispozici občerstvení. Předběžný konce představení je plánovaný na 23 hod. Představení se koná za každého počasí. Parkování je možné přímo v obci Lednice na 3 parkovištích. Cesta k místu konání divadelního představení je v docházkové vzdálenosti do 10 minut od jakéhokoli ze 3 parkovišť.


Pokyny pořadatele
Představení se uskuteční za každého počasí - zastřešené jeviště.
Délka představení bude 2 hod. a 30 min. včetně 30 min. pauzy.
Psům vstup zakázán.
Focení povoleno jen pro osobní účely bez použití blesku.